Fransa, Türkiye’yi seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler listesinden çıkardı. Buna göre Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek olan kişilere getirilen, 10 günlük karantina zorunluluğu kaldırılmış oldu.

Haberi Türkiye’nin Fransa Büyükelçisi Ali Onaner, Twitter hesabından duyurdu. Onaner, açıklamasında, “Sağladığımız detaylı bildiler sonucunda, Fransa seyahat kısıtlamaları listesinde kırmızıdan turuncuya geçtiğimiz az önce açıklandı. Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim” ifadelerini kullandı.

Türkiye, bir süredir, Fransa’nın Corona virüsü salgını konusunda uyarı yaptığı ülkeler arasında kırmızı listede bulunuyordu. Fransa, Corona virüsü salgınıyla ilgili olarak ülkeleri kırmızı, turuncu ve yeşil listelerde konumlandırıyor. Kırmızı liste, salgının kontrol altında olmadığı ve tehlike arz ettiği ülkeleri, turuncu liste salgının kontrol altında olduğu ülkeleri, yeşil listeyse salgının tehlike arz etmediği ülkeleri içeriyor.

Turuncu listeye geçen Türkiye’den Fransa’ya seyahat etmek isteyenler negatif PCR testi ibraz etmek zorunda olacak. Aşı yaptırmamış olan kişilerin de kendilerini 7 gün boyunca tecrit etmeleri gerekecek.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.