DHMİ Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak başkanlığındaki DHMİ Heyetinin ABD temasları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Dün Washington’daki ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) Genel Merkezinde FAA’ nın Uluslararası İlişkiler İcra Direktörü Jarey Fagan’ın konuşmasıyla açılan ve Genel Müdür Funda Ocak’ın yaptığı konuşma ile devam eden toplantıda, sivil havacılık alanında ülkeler ve kurumlar arasındaki işbirliği ve ilişkilerin geliştirilmesi üzerinde duruldu. 

DHMİ HEYETİ AMERİKALI SANAYİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Verimli geçen görüşmelerin ardından DHMİ ekibi Amerikalı sanayicilerle bir araya geldi. ABD Büyükelçisi John Bass ve USTDA Başkan Vekili Enoh Ebong’un da katıldığı görüşmelerde bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Funda Ocak Türkiye’deki Sivil Havacılık sektörünün dönüm noktasının 2003 yılı olduğunun altını çizdi. 2003 yılında Türkiye’de Hükümetin almış olduğu radikal kararlar ve uygulamış oldukları liberalizasyon politikaları neticesinde sektörde çok büyük bir ivme kazanıldığını belirten Ocak, DHMİ’yi tanıtan ve Kuruluşumuzun büyük projelerini anlatan bir sunum yaptı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.