Yeni yılı Esenboğa Havalimanı personeliyle karşılamak amacıyla  saat  22.30 civarında Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesine gelen  DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’a Hava Seyrüsefer Dairesi Başkanı Mustafa Kılıç ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Vahdet Nafiz AKSU refakat etti. Burada görev yapan hava trafik kontrolörleriyle bir süre sohbet eden Genel Müdür Ocak, kontrolörlerin talep ve sorunlarını dinledi.

Daha sonra Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezine geçen Genel Müdür Ocak, çalışanların yeni yılını kutladı. Hava Trafik Kontrol Merkezi Başmüdürü Şükrü Tarhan, Esenboğa Havalimanı Başmüdürü Selay Mürey, Başmüdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve diğer yetkililer tarafından  karşılanan Genel Müdüre, 2016 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve 2017 hedefleri hakkında bilgi sunuldu.

Hava Trafik Kontrol Merkezindeki sohbet esnasında İstanbul’daki menfur terör eyleminden haberdar olan Ocak, üzüntüsünü dile getirerek şöyle konuştu:

“Buraya kıymetli mesai arkadaşlarımın yılbaşı sevincini paylaşmak için geldik. Milletimizi yasa boğan menfur saldırıda çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrenerek üzüntüye gark olduk. Sevincimiz yasa dönüştü, 2017’ye maalesef buruk bir şekilde girdik.

Bu menfur saldırıyla karanlık ve kalleş yüzünü bir kez daha göstererek masum insanlarımızı kahpece katledenleri şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Kanlı terör örgütünün, masum insanları hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırı,asla hedefine ulaşamayacak ve milletimizin birlik ve beraberliğini daha da pekiştirecektir.

Bu vahim olayda hayatını kaybeden polisimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Allah bize bir daha böyle acılar göstermesin.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.