Türk Hava Yolları’nın (THY) Gazipaşa-İstanbul arasında gerçekleştirdiği uçuş saatleri tepki topluyor.

Açıldığı günden bu yana uluslararası uçuşlara açık olmasına rağmen, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na uzun süre uçuş yapmamakta direnen Türk Hava Yolları, bu kez de uygunsuz uçuş saatleri ile Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na üvey evlat muamelesi yapmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan uçuş saatleri son derece uygunsuz olan sadece 2 sefer yapıyor. Türk Hava Yolları’nın Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na yaptığı ilk uçuş 03.05’teikinci uçuş ise saat 16.30’da.

Atatürk Havalimanı’ndan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na dönüş uçuşları ise öğlen 13.30 ile akşam 22.15’de. Bu uygunsuz uçuş saatleri nedeniyle Gazipaşa, Alanya ve bölge halkının büyük bölümünün Gazipaşa-Alanya Havalimanı yerine, gidiş-geliş 4 saatlik karayolu yolculuğu zorunluluğuna rağmen saatleri son derece cazip olan Antalya Havalimanı’nı tercih ettiği öne sürüldü. Antalya’dan her yarım saatte bir seferi olan Türk Hava Yolları’nın, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na ek sefer koymaması da dikkat çekiyor.

GAZİPAŞA’YA DEĞER VERSİN
Gazipaşa Sahil gazetesinde yer alan habere göre TÜRSAB Alanya İlçe Sekreteri Cengiz Topçu “Vatandaş, Türk Hava Yolları’na isyanında haklı. Uçuş sayısı yetersiz, uçuş saatleri çok ters. Talep olmayacak saatlerde uçuyorlar. Sanırım Türk Hava Yolları, Gazipaşa’yı tali havalimanı gibi görüyor” dedi.

Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu ise “Türk Hava Yolları’nın Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na sefer sayısı az, fiyatları da çok yüksek. Türk Hava Yolları’nın artık Gazipaşa uçuşlarına değer vermesini bekliyoruz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.