Türk Hava Kurumu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’ne Sivas’tan gelen 16 öğrenci Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Serbest Uçuş alanında Türkiye’de önemli başarıları olan Sivaslı öğrenciler, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde öğrencileri kabul eden Büyükerşen, havacılık sektörünün son yıllarda gelişim gösterdiğini, Eskişehir’in de havacılığın kalbi olduğunu ifade etti.

Sivas Sportif Havacılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Altuğ, İnönü’de 5 günlük bir eğitim için Eskişehir’e geldiklerini ve şehre hayran kaldıklarını ifade etti. Altuğ “Öğrenci arkadaşlarımızın tamamı şehrinizi ilk defa ziyaret ediyor. Eskişehir’in şehircilik anlamında başarılı olduğunu basından takip ediyorduk. Ancak yazılanların daha fazlasını gezilerimizde gördük. Sizleri ve ekibinizi yürekten tebrik ediyoruz” dedi. Başkan Büyükerşen ile hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler ise üniversite eğitimlerini havacılık alanında Eskişehir’de almak istediklerini ifade ettiler.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.