Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş, 5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Genel Müdür Vekili Ateş’in 5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü Mesajı;

Değerli arkadaşlarım,

DHMİ olarak bugüne kadar, ekip ruhuyla çok büyük başarılara imza attık. Kuruluşumuzun ismini, faaliyette bulunduğumuz her alanda zirveye yazdırmanın gururunu yaşıyoruz.

Başarılarımızla uluslararası üne sahip olduğumuz alanlardan biri de, hiç kuşkusuz Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele hizmetleri.

Özellikle son yıllarda, Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda büyük bir hassasiyetle yürüttüğümüz çalışmalar ve yaptığımız ciddi yatırımlarla bugün Avrupa’nın en güçlü ARFF teşkilatına sahibiz. Sürekli takviye ettiğimiz ileri teknoloji ürünü kurtarma, yangın söndürme ekipmanlarımız ve uluslararası standartlarda devamlı olarak eğitimden geçen uzman personelimiz havalimanlarımızda 7/24 hazır durumda. Ayrıca ARFF teşkilatımızın başarıları yurt içiyle de sınırlı değil, talep halinde ekiplerimiz yurt dışında da uçak kurtarma hizmeti veriyor.

Hayat kurtarmak söz konusu olduğunda korkusuzca canını ortaya koyan, yurt içi ve yurt dışında imza attıkları sayısız başarılarla kıvanç duyduğumuz kahraman ARFF memurlarımızın “5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü”’nü kutluyorum.

Mehmet ATEŞ
DHMİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili
ve Genel Müdür Vekili​

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.