Genelkurmay, Kara Havacılık Okulu inşaatı yüklenicisi ile sözleşmeyi feshetti. Yüzde 94 fiziki gerçekleşmenin sağlandığı Kara Havacılık Okulu inşaatının tamamlanması 2017 – Temmuz ayına kaldı.

İLAVE YATIRIMLAR

Yarım kalan Kara Havacılık Okulu İskan Tesisleri Projesi’nde şubat ayında yapılacak ikmal ihalesinin kapsamında Kara Havacılık Komutanlığı tesisleri de bulunacak. Genelkurmay’ın yeni yapacağı ihale kapsamında Isparta’ya 40 milyon TL’lik daha yatırım yapacağı bildirildi. Havacılık Okulu 2017-Temmuz’da, Kara Havacılık Komutanlığı ise 2018 sonunda tamamlanmış olacak.

Isparta’nın rüya projesi Kara Havacılık Okulu’nda yeni bir şokla karşı karşıya kalındı. Genelkurmay Başkanlığı’nın ihalesini alarak yükleniciliğini üstlenen Afyonkarahisar merkezli Koçoğlu A.Ş, kör-topal götürdüğü yatırımı 2 .kez durdurdu. Genelkurmay Başkanlığı, içerisinde 18 idari bina ile pistler ve hangarların bulunduğu Kara Havacılık Okulu İskan Tesisleri Projesi’nde yüklenici firma Koçoğlu ile sözleşmesini fesh etti. Kara Havacılık Okulu iskan tesisleri inşaatı yüzde 94 fiziki gerçekleşme seviyesinde durdu. Çözüm için şubat ayında ikmal ihalesi yapılacak.

Edinilen bilgiye göre, yüzde 94 fiziki gerçekleşmenin sağlandığı Kara Havacılık Okulu’nda inşaat bir süredir devam etmiyor. Koçoğlu A.Ş’nin yükleniciliğini yaptığı Kara Havacılık Okulu bu aylarda tamamlanıp, Kara Havacılık Komutanlığı’na devredilecekti. Öncü personelin yıl sonu itibariyle görevine başlaması bekleniyordu. Ancak evdeki hesap, pazara uymadı. İnşaatı durduran Koçoğlu A.Ş ile sözleşme fesh noktasına gidildi. Genelkurmay Başkanlığı, Isparta Kara Havacılık Okulu iskân tesisleri inşaatı ile tamamen Isparta’ya getirilmesine karar verilen Kara Havacılık Okulu Komutanlığı için şubat ayında yeni bir ihale gerçekleştirecek. Yarım kalan inşaatın ikmali ile Kara Havacılık Komutanlığı alayı için ihale yapılacak. 40 milyon TL’lik yeni yatırım için ihale yapıldıktan sonra inşaat yeniden başlayacak. Kara Havacılık Okulu tesislerinin Temmuz – 2017’de tamamlanması hedefleniyor. ıspar Bu gelişme ile Kara Havacılık Okulu’nun tamamlanıp hizmete girmesi 6-7 ay daha gecikmiş oldu.(ajans32)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.