Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Haluk Bayraktar: “Rusya ne kadar para teklif ederse etsin Bayraktar SİHA satmayız”

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin Ukrayna ekibine konuşan Bayraktar İHA’ların üreticisi olan BAYKAR’ın Genel Müdürü Haluk Bayraktar “Moskova büyük miktarda para teklif ederse, onlara da satacak mısınız?” sorusuna da yanıt verdi. “Para bizim için öncelik değil” diyen Bayraktar “Rusya ne kadar para teklif ederse etsin Bayraktar SİHA satmayız” dedi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’de 7 Ağustosta yaptığı konuşmada Rusya ve İran’ın da İHA ile SİHA istediğini belirtmişti.

Bayraktar İHA’ların üreticisi olan BAYKAR’ın Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ve şirketin Genel Müdürü Haluk Bayraktar BBC Ukrayna’ya konuştu.

BAYKAR’ın İstanbul’daki fabrikasını ziyaret eden BBC Ukrayna ekibine tesisi gezdiren Selçuk Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı olduğu için şirketin öne çıktığı söylemlerini reddediyor. “İHA’ların üretimine 2000’li yıllarda başladık. Bir anlamda babam, kardeşim, annem ve ben hayatlarımızı buna adadık” dedi. Selçuk Bayraktar, evlilikten sonra daha fazla siyasi eleştiri aldığını ancak hayatının çok az değiştiğini belirtiyor.

Bayraktarların Ukraynalılar için bir tür özgürlük sembolü haline gelmesi hakkında ne hissettiği sorulduğunda Haluk, geliştirdikleri teknolojilerin bağımsızlık mücadelesinde Ukrayna’yı desteklemesinden gurur duyduğunu belirtti. Ukrayna’nın özgür bir dünya için savaştığını da sözlerine ekledi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR