UBP Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Hasan Taçoy, seçilmesi durumunda başbakanlığı döneminde uygulamaya koyacağı ekonomik vizyonu açıklarken, yerli havayolu şirketinin hayata geçirilmesinin öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

BRT’de katıldığı programda Baykan Gürses Özdağ ile Aziz Karaaziz’in sorularını yanıtlayan Taçoy, UBP Genel Başkanı seçilerek Başbakan olması durumunda ekonomide izleyeceği yol haritasını anlattı.

Taçoy, sektörlerin temel direğini oluşturan ulaşım konusuna değinen, “Ulaşımın daha güçlü ve daha güvenilir bir pozisyona getirilmesi lazım. Bunu yaparken kendi havayolumuzu yaratabilme adına farklı projeleri bugüne kadar ortaya koyduk. Bunların içerisinden bir tanesini yapalım” dedi.

“1970’li yıllarda daha şartlar oluşmamışken bu ülkenin insanları Kıbrıs Türk Hava Yolları’nı kurdu” diyen Taçoy, “ne teknolojileri vardı ne de imkanları vardı. Bir tek dayandıkları nokta, Türkiyemiz vardı. Yine tek dayandığımız noktamız Türkiyemiz, ama bu ‘koşulu nasıl çok daha iyiye çevirebiliriz, evrimleştirebiliriz’ ve ‘bu havayolunu nasıl oluşturabiliriz’i kendi bünyemizde yapacağımız çalışmalarla da ortaya koyduk. Daha önce de bazı projeler yaptık. Bu projeyi mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Buna yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.