Aksaray Hasandağı’nda Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilecek iki büyük uluslararası yarışmadan ilki olan “Uluslararası Yamaç Paraşütü Rusya Açık Şampiyonası” başladı.

03-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında Hasandağı’nda gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Rusya Kupası Yarışmaları sonrasında 25- 31 Ağustos 2019 tarihlerinde ise Yamaç Paraşütü Süper Final Ön Eleme Yarışması da yine Aksaray’ın ev sahipliğinde Hasandağı’nda gerçekleştirilecek

03- 09 Ağustos 2019 tarihleri arasında 30 ülkeden 100 civarında yamaç paraşütü pilotunun katılacağı şampiyona yarın saat 11.30’da Aksaray Hasandağı’nda antrenman uçuşlarıyla başlıyor. 04 Ağustos 2019 Pazar günü saat 11.30’da il protokolümüzün de katılımıyla başladı. Yarışmalar ise hafta boyunca devam edecek olup, 09 Ağustos Cuma günü saat 18.30’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenecek madalya töreniyle sona erecek.

Türkiye’de Uluslararası Hava Sporları Organizasyonu yapmaya yetkili kurum FAI ile Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin koordinasyonunda, İl özel İdaresi, Aksaray Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü- UMKE, AFAD ve diğer kurumlarımızın yanında Aksaray Sanayi ve Ticaret Odası, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Aksaray Ziraat Odası, Aksaray Hava Sporları Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarımızın da destekleriyle gerçekleştirilen yamaç paraşütü şampiyonalarının ilimizin tanıtımı çalışmalarına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

03 Ağustos 2019 Cumartesi günü Hasandağı Karbeyaz Otel bölgesinde 2.000 metre yükseklikte bulunan kalkış alanından verilecek startla başladı. Yarışmalara aralarında Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Hollanda, Avusturya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Belarus, Çin, Japonya, Rusya, Almanya, Belçika, Norveç, İran, Polonya, Slovakya Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Afrika ve Amerika gibi farklı 30 ülkeden yaklaşık 100 yarışmacı katıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.