Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Hava Aracı ve/veya Parçası İmalatı ve Sertifikasyonu konulu bir konferans düzenleyecek.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), 7 Aralık 2014 tarihinde 70. yılını kutlayacak olup, her yıl üye ülkelerin sivil havacılık gününü kutlamak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemeleri beklenmekte. Bu yıl 7 Aralık tarihinin Pazar gününe gelmesinden dolayı Uluslararası Sivil havacılık Günü kutlamaları kapsamında, 8 Aralık 2014 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde Hava Aracı ve/veya Parçası İmalatı ve Sertifikasyonu konulu bir konferans düzenlenecek.

Konferansın, Türkiye’nin 2023 yılı sivil havacılık hedeflerinden biri olan “Yerli Hava aracı ve/veya parçasının üretilmesi ve sertifikasyon kabiliyetinin kazanılması” hedefi doğrultusunda yürütülen çalışmaları kapsaması, karşılıklı görüş alışverişine katkıda bulunmak amacıyla ilgili kurumlar ile imalat ve sertifikasyon alanında faaliyet gösteren işletmelerin katılımı ile gerçekleştirilmesi öngörülmekte.

Havacılık alanında sertifikasyon altyapısının oluşturulması ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla düzenlenecek olan konferansta ayrıca; Türkiye’nin havacılık altyapısında ve havacılık teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak sürdürülen imalat ve sertifikasyon çalışmalarının ortak bir platformda ele alınmasının önemli kazanımlar sağlaması beklenmekte.

SHGM Nuri DEMİRAĞ toplantı salonunda yapılması planlanan konferansa; kurum veya işletmeler adına sunum yapmak üzere katılım sağlayacak personel ile diğer katılımcıların elektronik başvuru formunu doldurarak 3 Aralık 2014 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmekte.

Elektronik Başvuru Formu için tıklayınız…
Taslak Program için tıklayınız…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.