Türkiye  Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)  25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde mutabık kalınan maddeler arasında yer alan 14 personel iş başı yaptığını duyurdu.

Hava-İş’ten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“2011 yılında Türk Havayolları’nın Borajet ile işbirliği yapmasının ardından Anadolu’da işten çıkarılan 14 personelinin işe iadesi, Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, Yönetim Kurulumuz ve bazı temsilcilerimizin THY ile sürdürdüğü görüşmeler neticesinde gerçekleşmiştir.

25.Dönem TİS görüşmelerimizin birinci oturumunda ve komisyon görüşmelerinde de yönetimimizin sık sık dile getirdiği talebimiz THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı’nın da uzlaşmacı anlayışı neticesinde çözüme kavuşmuş, 14 personelin işe geri dönüşü sağlanmış; 14 aile ekmeğine, huzura kavuşmuştur. İşe giriş evrakları tamamlanmış olup, 22 Haziran 2016 tarihinde işe başlamışlardır.

Sürekli sendikamızla irtibat halinde olan 14 üyemizin işe geri dönüşlerinde, gerek sendika tarafında gerekse THY yönetiminde katkısı, emeği olan herkes bu mutluluğa ortaktır. 2012 yılında işten atılan 305 kişinin işe dönüşlerini sağlayan sendika yönetimimiz bir kez daha üyesinin arkasında olduğunu ispatlamıştır.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.