Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Nilüfer Havacılık Festivali ve Yamaç Paraşütü Hedef Ligi 1. Etap yarışları geniş katılımla gerçekleştirildi. Gün boyu birçok uçuşun yapıldığı etkinlikte katılımcılar heyecanlı anlar yaşadı.

Sporun farklı branşlarını Nilüferlilerle buluşturan Nilüfer Belediyesi, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Nilüfer Havacılık Festivali ve Yamaç Paraşütü Hedef Ligi’nin 1. Etap yarışlarına ev sahipliği yaptı. Fadıllı’da bulunan Nilüfer Belediyesi Havacılık Tesisleri’nde düzenlenen festivalde çok sayıda yamaç paraşütü tutkunu eşsiz Gölyazı manzarasında havacılık sporunun tadını çıkardı. İki gün süren olan festivale ve yarışlara katılan sporcular, kamp alanında çadır kurarak doğayla iç içe zaman geçirme imkanı da buldu.

300’ü aşkın uçuş yapıldı

Festivalle birlikte Yamaç Paraşütü Hedef Ligi’nin 1. Etap yarışlarının da gerçekleştirildiği etkinliğe 8 takım, 47 bireysel sporcu ve 300’ü aşkın serbest uçuş yapan sporcu katıldı. Nefes kesen yarışlarda pilotlar, belirlenen hedefe inebilmek için kıyasıya mücadele etti. Amerika’dan Alex Amidi ile İran’dan Mohammadreza Ghofoorian katıldıkları festivale ayrı bir anlam kattı. Gün boyu gerçekleştirilen uçuşların yanı sıra paramotor uçuşları, akrobasi, RC uçak ve planör gösterileri ile delta kanat ve iki kişilik tandem halk uçuşlarıyla heyecan doruğa çıktı.

4. Nilüfer Havacılık Festivali ve Yamaç Paraşütü Hedef Ligi 1. Etabı yarışmasında Türkiye, ABD, İran ve Kıbrıs’tan sporcuların katıldığı yarışma sonunda Adana Büyükşehir Belediyespor takımı birinci, Nilüfer Havacılık ikinci, Erzincan Sportif Havacılık Kulübü üçüncü oldu.

Genel klasmanda birinciliği Mustafa Uri (Adana) ikinciliği Ahmet Şimşek (Adana) üçüncülüğü Artuş Ghofoorian (İran) kazandı. Bayanlarda birinciliği Gülşah Hoş, ikinciliği Ayşe Bayrak, üçüncülüğü Özlem Çalışkan kazandı.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.