Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından hava yolu, havaalanı, terminal ve yer hizmetleri kuruluşlarının katılımı ile “Siber Güvenlik Çalıştayı” düzenlendi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilen çalıştaya, Havacılık alanında SOME (Siber Olaylarla Mücadele Ekibi) kapsamına giren hava yolu, havaalanı, terminal ve yer hizmetleri olmak üzere 25 işletme katıldı.

Siber güvenlik konusunda kurumsal yapılanma, alınması gereken tedbirler ve gelecek dönemde yapılması gerekenlerin görüşüldüğü çalıştayda, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, ACT Hava Yolları, Havaş ve Sabiha Gökçen Havaalanı temsilcileri de birer sunum gerçekleştirerek SOMA kurulumu konusundaki tecrübelerini katılımcılara aktardılar.

Katılımcıların diğer işletmelerdeki uygulamalar hakkında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunmasına imkan veren çalıştayda ayrıca yeni bir çalışma gurubu kurulmasına ve mevzuat düzenlemeleri, uygulama prensipleri ve sektör gözden geçirmeleri konusunda görev yapmasına karar verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.