Çarşamba, Temmuz 24, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Atatürk Havalimanı Polisinden Kaçamadı

Gürcistan’da tartışma yaşadığı eşini boğarak öldürdüğü şüphesiyle İstanbul’da gözaltına alınan R. G., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
Olay, 21 Nisan Çarşamba günü saat 01.00 sıralarında Gürcistan’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, evli ve 2 çocuk babası olan R.G. (44), eşi Esmira Bairamova (31) ile geçimsizlik yaşamaya başladı. Evli çift bu konuda birçok tartışma yaşadı. Bu tartışmaların sonuncusunda Esmira Bairamova’nın R. G.’den boşanmak istediğini açıklaması üzerine, R.G. karısı Esmira Bairamova’yı boğarak öldürdü. Aynı gün çocuğuyla beraber Türkiye’ye dönen R.G., İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki kontrollerde şüpheli tavırları ve çeşitli suçlardan sabıkası olması nedeniyle incelemeye alındı. Bu işlemler sırasında R. G.’nin, polise ‘Beni cinayetten mi aldınız?’ sorusunu yöneltmesiyle bir suçu daha ortaya çıkmış oldu. Bunun üzerine polis, R.G.’yi gözaltına aldı. Polis sorgusunda cinayeti itiraf eden R. G., olayın yaşandığı adresi verdi. Türk polisinin, olayın gerçekleştiği adresi Gürcistan polisine bildirmesi üzerine harekete geçen Gürcistan polisi, bildirilen adreste Esmira Bairamova’nın cesediyle karşılaştı. Esmira Bairamova’nın cesedi adli tıp kurumuna götürüldü.
Gözaltına alındığı AHL’den Cinayet Büro Amirliği’ne getirilen R.G., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. R. G.’nin Türkiye’ye beraber döndüğü 6 yaşındaki kızı ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edildi.(Milliyet)

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR