Geçen hafta sonu ABD’nin Güney Karolina eyaletinin en işlek havalimanındaki pistte karşıdan karşıya geçerken görülen timsah, uçuşlarda kısa bir gecikmeye neden oldu.

WCBD-TV’nin haberine göre timsah, cumartesi saat 19.00 sularında Charleston Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan uçakların yoluna çıktı.

Yolcular uçakların birinden timsahı hava aracının penceresinden görebiliyordu. Sürreal anların video görüntüleri sosyal medyada geniş çapta paylaşıldı.

Görünüşe göre havalimanı yetkilileri, uçak havalanmadan önce timsahın taksi yolu üzerinde yürümeye devam etmesine izin verdi.

Timsahı telefonla görüntüleyenler arasında yer alan John Moroney, iniş yapan uçağın taksi yaptı sırada pilotun Delta uçuşundaki yolcuları timsahtan kaynaklı gecikme hakkında bilgilendirdiğini söyledi.

Nisan ayında yaşanan bir olayda da Florida’ya bağlı Key West’teki ABD Donanması’na ait hava üssünde pistte duran bir timsah hareket etmeyi reddetmiş ve hayvanın çıkarılması için yaban hayatı yetkilileri yardıma çağrılmıştı.

Florida gibi, Güney Karolina ve Charleston Uluslararası Havalimanı’nın çevresindeki bölge de birçok sürüngene ev sahipliği yapıyor, hatta tahminlere göre Güney Karolina’da yaklaşık 100 bin timsah yaşıyor.

Yaban hayatı uzmanları, ilkbahar ve yaz aylarında timsahların üreme mevsimi nedeniyle hareket etme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu söylüyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.