Atatürk Havalimanı’nda 45 kişinin can verdiği IŞİD saldırısından yaralı kurtulan Metin Şan, 16 ay sonra hayatını kaybetti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Atatürk Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde 28 Haziran 2016’da bombalı intihar saldırısı düzenlenmiş, bekleyen yolcuların üzerine ateş açılmıştı. Saldırıda 45 kişi hayatını kaybetmiş, 250’ye yakın kişi de yaralanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde şef olarak çalışan 52 yaşındaki orman mühendisi Metin Şan da eşi Yasemin Şan’la Yunanistan tatillerinden dönüşte saldırıya yakalanmıştı.

Tabutuna Türk bayrağı

Gözüne şarapnel parçaları isabet eden, kalp kapakçığı ve iç organları hasar gören Metin Şan, altı ay yoğun bakımda kaldı, taburcu edildikten sonra farklı hastanelerde tedaviye alındı.

Şan, son olarak da kalp kapakçığındaki enfeksiyon nedeniyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırıldı. Burada üç ay yoğun bakım alınan Şan, 21 Ekim’de hayatını kaybetti.

Şan için dün Sarıyer’deki Bahçeköy Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Şan’ın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mahallesi’deki Bahçeköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şan’ın da hayatını kaybetmesiyle saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 46’ya çıkmış oldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.