Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Havalimanları ve hava yolculuğu deneyimi, teknolojik gelişmelerle devrim yaratacak

3D baskılı açık büfe yemekler, kalp atışı pasaportları ve zamanda yolculuk yapan tatil deneyimleri; yeni bir rapor, 50 yıl sonra nasıl seyahat edeceğimize ve tatillerimizin tadını çıkaracağımıza dair tahminleri ortaya koyuyor.

EasyJet havayolu şirketi tarafından hazırlatılan rapor havalimanı yolculukları, hava yolculuğu, konaklama ve tatil deneyimlerindeki yenilikleri tahmin ediyor.

easyJet 2070: Geleceğin Seyahat Raporu’nda öne çıkan özellikler şunlar:

  • Kalp atışı ve biyometrik pasaportlar, yolcuların havalimanlarında rahatça dolaşabilmeleri için geleneksel pasaportun yerini alacak. Parmak izleri ve retina gibi, her insanın kalp imzası benzersizdir. Yolcuların kalp atışı imzaları ve biyometrik ayrıntıları, günümüzde parmak izi tarama teknolojisinin çalıştığı şekilde küresel bir sistemde kaydedilecek.

  • Ergonomik ve biyomimetik duyusal uçak koltukları, yolcuların vücut şekline, boyuna, ağırlığına ve sıcaklığına uyum sağlayan akıllı malzemelerle norm haline gelecek ve nihai kişiye özel konforlu uçuş deneyimi sağlayacak.

  • Uçak içi eğlence, optoelektronik cihazlar aracılığıyla doğrudan yolcuların gözlerinin önünde ışınlanacak ve uçmadan önce uçak içi ekran veya film indirme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

  • e-VTOL hava taksileri, havaalanı otopark servisini ortadan kaldıracak – yolcuların %85’i evlerinden terminale e-VTOL’lerle gelen yolcularla, havaalanına yolculuk her zamankinden daha hızlı ve daha kolay olacak.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR