Heathrow Havalimanı’nın yöneticisi John Holland-Kaye, havalimanlarında sosyal mesafe kurallarını uygulamanın imkansız olacağını söyledi.

Holland-Kaye, “Sosyal mesafe hiçbir toplu taşımada uygulanamaz, havacılıkta hiç uygulanamaz” dedi.

Öte yandan havalimanlarının girişte sağlık testi yapmasının gerekebileceğini, yolculara da maske takma zorunluluğu getirilebileceğini söyledi.

Genel Ticaret Sendikası (GMB) ise çalışanları ve yolcuları korumak için sosyal mesafe kurallarının zorunlu olması gerektiğini açıkladı.

Sendika, işçilerin Covid-19’un yaygın olduğu ülkelerden dönen yolculardan virüs kapmaktan endişelendiğini söyledi.

“Tüm turizm ve hava taşımacılığı endüstrisinin geleceği ve Ukrayna’da havacılık ile gelişen durum hakkında endişelerini dile getiriyorum. Çoğu uçak hareketsiz durur ve bunun ne kadar süreceği açık değildir. Benim için havacılık endüstrisi bir hobi ve tutku olan ve seyahat hayatın önemli bir parçası olan birçok arkadaşım gibi, bundan sonra ne olacağını anlamak önemlidir. Ukraynalı havayolları hayata dönüp uçuşları tamamlayabilecek mi? Odessa havaalanından uçmaya devam edebilir miyiz? ”, Said

Ülke hükümeti kararına göre Ukrayna’da düzenli yolcu hava servisi 17 Mart’tan bu yana askıya alındı. Bazı havayollarının yolcularla özel charter uçuşları yapmasına izin verilir, ancak sadece Boryspil havaalanında servis edilebilir. Ukrayna’nın geri kalan hava kapıları sadece kargo uçuşlarını kabul edebilir ve gönderebilir.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.