https://abpic.co.uk/pictures/view/1369112

Helikopterde, Eczacıbaşı Yapı Grubu’ndan bir yönetici ve yabancı misafirler bulunuyordu. Kaptan pilotunun Alaaddin Nacar ikinci pilotunun da Ahmet Bulut olduğu öğrenildi.

KAZADA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU
Haberturk.com’un  Helikopterde ölenlerin Eczacıbaşı Yapı Rusya Ülke Direktörü Salim Özen ve Rus misafirleri Aleksandır Vanin, Igor Kochergin, Luidmina Churova, Elena Badraga olduğu öğrenildi.

“HELİKOTERİMİZDE 7 YOLCU BULUNMAKTADIR”

Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ Genel Müdürü Gürcan Mallı, İstanbul Büyükçekmece’deki helikopter kazasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Kuğu Havacılık bünyesinde operasyon yapmakta olan TC-HEZ kuyruk numaralı 2008 üretim tarihli Skorsky S76 C++ tipli helikopterimiz İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Eskişehir Bozüyük seferini yapmak üzere saat 11.20’de kalkış yapmıştır. Kalkıştan kısa bir süre sonra helikopterimizin Beylikdüzü mevkiinde maalesef kaza kırıma uğradığı haberi tarafımıza ulaşmıştır. Helikopterimizde uçuş ekibinden 2 kişi ve 5 yolcu bulunmaktadır. Uçuş ekibi Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut, yolcu isimleri ise Salim Özen, Aleksandr Vanin, Igor Kochergin, Luidmila Chuprova, Elena Badragan.” ifadelerini kullandı.

VALİ ŞAHİN: 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükçekmece’deki helikopter kazasında ilk belirlemelere göre, 5 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin olay yerinde yaptığı açıklamada, “Şu anda düşme sebebi net değil, E-5’e düşmüş durumda. İlk tespitlere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Gerekli incelemeler yapılıyor, bundan sonraki açıklamalar gerekli teknik incelemeler sonunda yapılacaktır. Ben ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda söyleyeceğimiz bilgiler eksik olabilir. (Helikopterde 7 kişi olduğuna ilişkin) Kimlik bilgileri araştırılıyor, bizde bilgi 5 kişi, havalimanına yapılan dekterasyona göre kesin sayı o zaman netleşecek” dedi.

ECZACIBAŞI HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA

Eczacıbaşı Holding’ten Beylikdüzü’ndeki helikopter kazasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Yazılı açıklama şu şekilde:

“Eczacıbaşı Havacılık A.Ş.’ye ait olan helikopter, alınan izinlerin ardından bugün öğleden önce Bozüyük’e gitmek üzere havalanmış, ancak henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 11.30’da Büyükçekmece’de düşmüştür. Helikopterde Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, Rusya’daki bölge satış yöneticilerimizden Aleksandr Vanin, Rus misafirleri Igor Kochergin, Luidmila Chuprova ve Elena Badragan ile pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut bulunmaktaydı. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Hepimizi derinden üzen bu kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

Büyükçemekece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Burada 5 kişinin cenazesi var. Yangın söndürme helikopteri değil. Özel bir helikopter olduğu söyleniyor. Bölgemizdeki helikopter firmalarıyla görüştük, İstanbul tarafından gelen bir helikopter olduğu kesin. Kuleye çarptığı yönünde kesinlik yok, sisten dolayı gözükmüyor.” dedi. Bölgede yoğun sis olduğunu söyleyen Akgün, “E-5 Karayolu Edirne yönünde trafiğe kapalı” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.