Finavia, terminal yenilemesinde özel grupların ihtiyaçlarını dikkate almıştır. Yeni terminalde engellilere yönelik kuruluşlarla işbirliği yapılarak erişilebilirlik sağlandı.

Helsinki Havalimanı’nın 2023 yazında tamamlanacak geliştirme programı tüm yolcuları kapsıyor. Erişilebilirlik çözümlerinin geliştirme programında önemli bir rol oynayacağını kaydeden Finavia Yolcu Hizmetleri ve Geliştirme Müdürü Hanna Hämäläinen

“ Herkes seyahat etmek için eşit fırsatlara sahip olmalıdır. İyi erişilebilirlik çözümleri sadece özel gruplar için önemli değil, aynı zamanda tüm yolculara eşit hizmet veriyor ”diyor Finavia Yolcu Hizmetleri ve Geliştirme Müdürü Hanna Hämäläinen, “Her yıl, hareket kabiliyeti, görme veya işitme kaybı olan veya örneğin yaşlılık nedeniyle özel yardıma ihtiyaç duyan on binlerce yolcu Helsinki Havalimanı’ndan seyahat etmektedir.” dedi.

Finavia’nın Yardım Hizmetleri Servis Müdürü Nina Vainioranta, “ Yeni terminal, tüm yolcuların hareket etmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tasarlandı. Mesafeler mümkün olduğunca kısa tutuldu, her şeye tekerlekli sandalye veya başka bir yardımcı cihazla erişilebilir, talimatlar açık ve toplu taşımaya terminalden erişim özellikle kolay, Çalışanlarımız yolcuların kolayca uçağa binmelerini, uçaktan inmelerini ve bir sonraki ulaşım aracına ulaşmalarını sağlıyor. Pratikte bu, örneğin tekerlekli sandalye ile veya uçağa binerken yardım anlamına gelebilir.” dedi.

Finavia, terminal yenileme ile bağlantılı olarak Helsinki Havalimanı gidiş salonunda yeni bir yardım hizmeti noktası açtı. Ayrıca havalimanında, terminal önü, tren istasyonu, otogar ve kapalı otoparklar da dahil olmak üzere yardım hizmetleri için çağrı noktaları bulunuyor. Bu noktalarda müşteri, kendisine gerekli yardımı sağlayan çalışanlarla iletişime geçebilecek.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.