Yakın döneme kadar Hindistan’ın en önemli hava yolu şirketleri arasında olan Jet Airways ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Geçtiğimiz ay yönetiminde önemli bir değişiklik meydana gelen ve şirketin kurtarılması için borçlu olunan şirketlerin oluşturduğu konsorsiyuma devredilen Jet Airways yönetiminde görev değişimine rağmen sular durulmuyor. Salı günü filosunda yer alan 15’den fazla uçağı daha yere indiren şirketin aktif uçak sayısı 20’ye düştü. Kira sözleşmeleri biten ya da kira ödemesi gerçekleştirilemeyen uçaklarını yere indirilmek zorunda kalan şirketin sunduğu koltuk kapasitesini önemli ölçüde düşürdü.

Hindistan basınında yer alan habere göre 123 uçaklık filodan 20 uçağa kadar düşen şirketin tek derdi ise filo planlaması değil. Şirkette çalışan pilotları temsil eden sendika Hindistan Sivil Havacılık Kurumu aracılığı ile şirkete ihtarname göndererek pilotların yatırılmayan üç aylık maaşları ve yasal faizlerini talep etti.

Toplamda yere indirdiği uçak sayısı 69’a çıkan hava yolu şirketini kurtarmak için kurulan konsorsiyum ise şimdilik başarılı olabilmiş değil.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.