Onur Air’in Bulgaristan’da kurduğu hava yolu şirketi Holiday Europe, Bulgaristan Sivil Havacılık Kurumu’ndan Hava yolu İşletme Ruhsatı aldı.

Onur Air’in Avrupa hava taşımacılığı pazarına daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak olan adım ile Onur Air’in Avrupa’dan gerçekleştirdiği operasyonları artırması bekleniyor. Holiday Europe’un filosunda Onur Air’in filosundan transfer edilen bir adet Airbus A321-200 tipi yolcu uçağı bulunuyor. Şirketin filosunun Ekim ayına kadar 7 uçağa çıkarılması planlanıyor.

Şimdiye kadar Onur Air’in uçuşlarını gerçekleştiren Holiday Europe için kış dönemi ile birlikte başta Sofya çıkışlı olmak üzere yeni hatların açılması bekleniyor.

Hava yolu işletme ruhsatını alan şirket Avrupa’daki 50’yi aşkın kentten Mısır, Dubai, Kanarya adaları ve Türkiye’ye uçması bekleniyor.

Holiday Europe Genel Müdürü Petko Christof işletme ruhsatının alınması ile başlayan uçuşlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada yıl sonuna kadar tarifesiz olarak turistik hatlarda uçuşlara devam edeceklerini, 2022 yılına kadar Avrupa’nın önde gelen tatil hava yolu şirketinden birisi olmayı hedeflediklerini söyledi. Christof ayrıca şirketin Airbus üretimi uçaklar kullanacağını da belirtti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.