Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız, Ercan Havalimanı’nda 19 Ağustos’taki grevden bu yana 11 gün geçtiğini, bu süreç içerisinde hükumet yetkilileri tarafından “televizyonlarda söylenenlerin aksine” sendikaya uzlaşı adına herhangi bir çağrı yapılmadığını kaydederek, “Grev yasağının dolmasına 49 gün kalmasına rağmen, hükumetin bu kadar umursamaz davranması yeni bir kaosa neden olacaktır” dedi.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Kapısız, sendika yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, kendileri sendika olarak durumun aciliyetini ifade ederken, hükumeti bu konuda adım atmamakla eleştirdi. Kapısız, hükumete seslenerek şöyle dedi:

“Hava trafik kontrolör adaylarının, Bakanlar Kurulu kararı ile kira katkı paylarını arttırdığınız ‘yurt dışı temsilcilerinden’ daha önemsiz olduğu anlaşılmaktadır. Söz konusu kararla birlikte devlet kendi personeline çifte standart uygulamaktadır. Hava trafik kadrosunda terfi almaya hak kazanmış, terfi edileceği derecenin görevini ve daha üstünü hâlihazırda icra eden personelin hakları sömürülmeye devam etmektedir. Milyonlarca liralık mali kaynak, elimizin arasından kayıp gidiyor, hükumet sadece seyrediyor. Çoğu yetkili nereden bahsettiğimizi anlamış bile değildir.

İlgili yasalarda önerdiğimiz değişiklikleri yapmak için vizyon sahibi bir hükumet gerekmektedir. Ve maalesef mevcut hükumetle bu mümkün olmayacaktır. Bakanlıklara yüz binlerce Euro değerinde lüks arabalar almak, partililere mevki vermek gibi işler, anlattığımız sorunların gölgesinde kalmaktadır. Problemlere karşı bu denli pasif kalarak günün sonunda grev yaptığımızda, her zamanki gibi çalışana çamur atıp aradan sıyrılabileceğinizi mi sanıyorsunuz?”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.