HUTP-  Havacılık ve Uzay Tıbbı Kongresi ve SHT-APAM Çalıştayı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün desteği ile  Havacılık ve Uzay Tıbbı Platformu tarafından  14-17 Ekim 2021 tarihleri arasında  SHGM Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal YÜKSEK’ in de katılımıyla Antalya’da düzenlenecek.

SHGM’den yapılan açıklama şöyle;

Kongre bilimsel programı içerisinde “SHT-APAM Talimatı, Candaş (Akran) Destek Programı, uçuş tabiplerinin, havacılık tıp merkezlerinin, havacılık derneklerinin ve havacılık personellerinin uygulamalarda karşılaştığı sorunlara karşı geri bildirimleri, değerli yöneticilerimizin katkı ve çözüm önerileri ile son yıllarda övünç duyduğumuz 24 saatte havada kalabilen milli insansız hava aracı ve milli balon üretim çalışmalarının havacılık tıbbı boyutuyla aktarımı, COVID-19’un havacılık sektörüne etkileri, havacılık tıp merkezleri tarafından Genel Müdürlüğümüze bildirimi yapılan havacılık tıp merkezlerinde görev yapan yardımcı personelce ihtiyaç duyulan temel konuların aktarılması gibi havacılık sağlığını ilgilendiren konuların, ortak akıl ile tüm yönlerden tartışılması ve çözüm önerilerinin sunulması ile havacılık tıbbı ortak paydasında konuların ele alınması planlanıyor.

Kongreye havacılık tıbbı, fizyolojisi ve psikolojisi konularına ilgi duyan ve havacılık sektöründe çalışan herkes katılabilecek.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.