78. IATA Yıllık Genel Toplantısı açılış fotoğrafı: IATA Genel Müdürü Willie Walsh IATA Yönetim Kurulu Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet T. Nane, Qatar Airways CEO'su Akbar El Baker, IATA Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve JetBlue Airways CEO’su Robin Hayes

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından, Pegasus Hava Yolları ev sahipliğinde düzenlenecek IATA Wings of Change Europe (WoCE) etkinliği, 8-9 Kasım 2022 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirilecek.

Hava taşımacılığı sektörünün bugünü ve geleceğine ilişkin öngörülerin tartışılacağı etkinlikte, dünyanın dört bir yanından üst düzey havacılık profesyonelleri bir araya gelecek.

Etkinlik kapsamında, 8 Kasım 2022 Salı günü saat: 11:05-11:30 arasında, Willie Walsh (IATA Genel Müdürü) ve Mehmet T. Nane’nin (IATA Yönetim Kurulu Başkanı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili) katılacağı bir basın toplantısı düzenlenecek.

Etkinlikte tartışılacak konu başlıklarından bazıları şöyle;

  • Sektörün durumu: Covid-19 sonuçları, Ukrayna’daki savaş, yükselen jet yakıtı fiyatları, enflasyon… hava taşımacılığı sektörü, toparlanma arayışında ortaya çıkan birçok jeopolitik ve sektöre özgü zorluktan kurtulmuş değil. Yeni gerçekle nasıl yüzleşebilir ve nasıl rekabet edebilirliğini ve bağlanabilirliğini sağlayacak?
  • Sürdürülebilirlik : İklim değişikliği mutlak bir öncelik haline geldi ve havayolu endüstrisi Fly Net Zero’ya kendini adamış durumda. Avrupa havacılığının rolü nedir ve Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının yetersiz üretimi, bulunabilirliği ve yüksek fiyatları arasındaki engelleri nasıl ele almayı planlıyor?
  • Altyapı : Kapasite, Avrupa’da büyük bir baş ağrısı oluşturmaya devam ediyor, ancak havacılığın yolculara, toplumlara ve ekonomilere çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde birçok fayda sağlamaya devam etmesini sağlamak için düzenleyiciler ve kullanıcıların özellikle gökyüzünde birlikte çözümler bulması gerekecek.
  • Çeşitlilik, Kapsayıcılık ve Erişilebilirlik: Küresel hava yolculuğunu daha çeşitli ve tamamen erişilebilir hale getirmek, yalnızca yapılacak doğru şey değil, aynı zamanda mükemmel bir ticari anlam ifade eder. Konuşmacılar bu yüksek öncelikli öğeye ulaşmak için neyin gerekli olduğu konusunda tartışacak ve içgörülerini paylaşacak.
  • Birlikte Yeniden İnşa : Turizm ve Havacılık iç içedir ve başarılı ortaklığın sürdürülebilir ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için ileriye dönük bir yol üzerinde anlaşmaları gerekir. Ayrıca, Slotlar ve Tüketici Hakları gibi temel öncelikler de ele alınacak.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.