Geçen hafta yaşanan olayda, iki yaşındaki oğlunun maske takmaması üzerine iç hat seferi yapan American Airlines uçağından atılan anne Rachel Davis sosyal medyadan yaşadıklarını aktardı.

Uçağa iki yaşında oğluyla bindikten sonra, kabin personelinin oğlunun maske takması gerektiğini, ancak oğlunun tum ısrarlara rağmen takmadığını ve ağladığını söyleyen Rachel, bunun üzerine uçaktan atıldığını aktardı.

American Airlines just made our entire plane deplane because A TWO YEAR OLD CHILD would not keep his mask on.TWO YEARS OLD.a mother and grandmother flying alone, the child was crying as the staff tried to force the child to wear a mask.I am disgusted – WILL NEVER FLY American Airlines AGAIN

Tay Lor paylaştı: 17 Eylül 2020 Perşembe

 

Olay üzerine tüm yolcular da uçaktan indirildi ve uçuş iptal edildi. Daha sonra başka bir uçakla hareket eden yolcular, pilota anne ve çocuğun uçağa alınmasını söyledilerse de, pilot kesinlikle kabul etmedi.
Davis ve oğlu Perşembe günü başka bir American Airlines uçağına bindi. Davis, instagram hesabından yaptığı açıklamada, bu uçuşta pilotun sık sık özür dilediğini söylediğini yazdı.

Havayolu özür dilerken şu açıklamayı yaptı.
“Müşterilerimizin ve ekibimizin güvenliğini sağlamak için, American Airlines 2 yaş ve üzeri tüm kişilerin seyahatlerinin tamamı boyunca yüz maskesi takmasını şart koşuyor .Bu konuda prosedürler uygulanıyor ve yüz maskesi de isteyen yolcularımıza veriyoruz. Yolcuyla seyahat sırasında yaşadıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ve endişelerini gidermek için bağlantı kurduk”

Racel Davis şimdi havayollarını politikalarını güncellemeye çağırıyor ve havayolu şirketlerine minimum maske takma yaşını yükseltmeleri için Change.org.da kampanya başattı. Instagram hesabında yaşadıklarını aktardığı gönderi  ise üç günde yaklaşık 200.000 beğeni aldı.

 

.

Davis ve oğlu Perşembe günü başka bir American Airlines uçağına bindiler ve ikinci uçuştaki pilotun bolca özür dilediğini söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.