Son 10 yılda dünyanın en iyi hava yolu şirketleri arasında yerini alan ve 122 ülkede uçtuğu 304 noktayla yolcularına geniş uçuş ağı sunan Türk Hava Yolları aynı zamanda Türkiye’nin marka elçisi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, bu başarıyı 2023 yılına gelindiğinde 500’den fazla uçak ile 120 milyon yolcu ve 30 milyar dolar ciro hedefi olarak ileriye taşımayı hedeflediklerini söylüyor.

Dünyanın en fazla ülkesine ve dış hat noktasına uçan hava yolu unvanına sahip THY, aynı zamanda dünyanın en büyük dördüncü uçuş ağına sahip hava yolu şirketi. 2018’de uçulan ülke sayısını 124’e, şehir sayısını ise 306’ya çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen İlker Aycı, IATA WATS Raporu’na göre hava yollarının taşıdığı yolcu sayısı bakımından yaptığı sıralamada 2017 yılında taşınan toplam yolcuda 10. sırada, uluslararası yolcuda ise 6. sırada yer aldıklarını anlatıyor.

Bir soru üzerine Aycı, “AnadoluJet’i yeniden yapılandırmayı ve rekabetçi gücünü daha da artırmayı hedefliyoruz. Atmayı planladığımız büyük adımlarla AnadoluJet’e hak ettiği marka değeri ve karakteri kazandıracağız. Bu bağlamda AnadoluJet’i renginden uçuş noktalarına kadar baştan yapılandırmayı planlıyoruz” dedi.

Aycı Fortune’a yeni havalimanı ile beraber THY’nin yaşayacağı değişimi anlattı…

“Kritik bir karar anında profesyonel yöneticilerinizin önerilerine uyma oranınınız nedir?” sorusu için “Türk Hava Yolları’nda yol arkadaşlarım olarak gördüğüm yönetici arkadaşlarım bilgileriyle tecrübelerini birleştiren güçlü bir ekip. Dünyada ve ülkemizde sürdürdüğümüz faaliyetlerde kendi sınırlarımızı geçmek adına bu güçlü ekibimizin sunacağı önerileri elbette dikkate alıyorum. Kendi görüşlerime ilave olarak gerek aynı ve farklı görüşlerin gerekse olumsuz görüşlerin bildirilmesi yönetim süreçlerinde olağan bir durum.   Böyle geri bildirimleri ekibimizden alabilmenin yönetim sürecinde oldukça kıymetli bir gereklilik olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Aycı, “İşinizi profesyonel yöneticilerinize ne kadar delege edersiniz?” sorusunu ise “Doğru iş doğru delegasyonla mümkündür. Aksi durumda başarısızlık kaçınılmaz olacaktır. Ben, birlikte çalıştığım yöneticilerime, ekibime, onların bilgi ve tecrübesine, becerisine güvenirim. Bu bağlamda yönetim kadrosundan çıkan önerilere değer veririm. Gelen önerilerde yapılması gerekenlere birlikte karar verir,  başarıyı birlikte sağlarız. Ayrıca dünya ortalamasının altında genç bir yönetim ekibimiz var. Bu çevik ve dinamik ekip sayesinde, hızlı ve doğru kararlar alabiliyoruz. İşimizi, sorumluğunu üstlendiğimiz bayrak taşıyıcısı olmanın verdiği bilinçle, layıkıyla yerine getirebilmek adına eleştiren bir yapıda olsam da, çalışma arkadaşlarımın eleştiren bakış sunmalarını da ister ve beklerim.” şeklinde yanıtladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.