Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Pegasus Hava Yolları arasında, “İstihdam Garantili Kabin Memurluğu Eğitimi”ne ilişkin protokol imzalandı.

Programa Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Başkan Vekili Haluk Kalyoncu katıldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törende protokolü, Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy ile  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz imzaladılar.

Pegasus Hava Yolları ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, katılımcılar düzenlenecek teorik eğitimler ile kabin memurluğu için gerekli temel eğitimleri alacaklar.  Temel eğitimlerinin ardından ise Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük Eğitim binasında bulunan ve kabin ekiplerinin uygulamalı eğitim yapmaları için tüm teknik donanıma sahip olan Pegasus simülatörlerinde pratik eğitimlerini tamamlayacaklar.

040220161528307dhk7147

Pegasus Eğitim binasında gerçekleştirilecek eğitimler ile kabin memuru adayları uçak içerisinde çıkabilecek her türlü acil duruma karşı; yangın söndürme eğitimleri, acil bir inişte çıkışların kullanılışı ve yolcu tahliyesi, deniz üzeri acil inişlerde suda hayatta kalma teknikleri eğitimleri gibi farklı senaryoların uygulanabildiği eğitimleri alacak. Ayrıca misafir memnuniyetini artırmak için uygulamalı servis, diksiyon ve anons eğitimleri gerçekleştirecekler.

Protokolün imza töreninin ardından eğitimin duyurusunun yapılacağını ve katılımcıların belirleneceğini belirten Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy, “Günümüzde havacılık sektörü; tüm dünyada, hızla büyüyen, geleceği olan, çalışanlarına yeni fırsatlar ve gelişme olanakları sunan önemli bir alan haline geldi. Rekabette öncü olan, yeni fırsatlar ve çözümler üreten Pegasus Hava Yolları olarak, kabin ekiplerimizin eğitimine önemli ölçüde kaynak ayırmaktayız. Bunun sonucunda, işini gerçekten isteyerek seçmiş, kurumuna bağlı, kendini geliştirmeyi hedef edinmiş kişilerle çalışmayı, onlarla birlikte geleceğe güvenle bakmayı hedeflemekteyiz. Pegasus Hava Yolları olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesiyle işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği ile sektörün kabin memuru ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlarken, gençlerimize de yeni bir kariyer olanağı sunacağız” dedi.

Program sonunda Hasan Kalyoncu Üniversitesi Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, Pegasus Hava Yolları Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy’a plaket taktim ederken, Nurçin Özsoy tarafından da Haluk Kalyoncu’ya maket uçak armağan edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.