KLM Royal Dutch Airlines’ın eski CEO’su Pieter Elbers, Hintli düşük maliyetli havayolu IndiGo’nun yeni CEO’su olacak.  

Elbers yaptığı basın açıklamasında, “IndiGo’nun çalışanları ve liderliğinin 16 yıl önceki başlangıcından bu yana ortaklaşa inşa ettikleri, her standartta gerçekten etkileyici” dedi. 

13 Ocak 2022’de Elbers, KLM İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak sekiz yılın ardından üçüncü bir dönem devam etmeyeceğini açıkladı. Yerine 1 Temmuz 2022’de göreve başlayacak olan Marjan Rintel geçti.  

KLM, şu anda Hollanda Demiryolları başkanı Marjan Rintel’i 1 Temmuz 2022’den itibaren Pieter Elbers’in yerini alacak yeni CEO olarak atadı 

Hindistan Ulusal Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan  açıklamaya göre, KLM’nin eski başkanı yeni görevini Ekim 2022’ye kadar üstlenecek .

2019’da IndiGo’nun CEO’su olan ve şimdi emekli olmaya karar veren Ronojoy Dutta’nın yerini alacak. 

71 yaşındaki Dutta, “IndiGo’nun Bay Elbers’in iyi gözetiminde olduğunu ve IndiGo çalışanlarının geleceğinin güvenli ve parlak olduğunu bilerek ayrılıyorum” dedi. 

Elbers’in atanması, IndiGo için bu ayki ikinci yönetim değişikliği. 4 Mayıs 2022’de havayolu, Venkataramani Sumantran’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandığını duyurdu. 

IndiGo, Planespotters.com verilerine göre 255 uçaklık bir filoyla şu anda pazar payına göre Hindistan’ın en büyük havayolu şirketi. 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.