Ana Sayfa Havacılık Haberleri İngiltere seyahat kurallarını sıkılaştırırken havayolu şirketleri acil yardım talep ediyor

İngiltere seyahat kurallarını sıkılaştırırken havayolu şirketleri acil yardım talep ediyor

0

İngiltere’ye gelen tüm yolculara  bugünden itibaren, karantinada kaldıkları süre içinde iki kez koronavirüs testi yaptırma zorunluluğu getirdi.

Yeni seyahat kurallarına göre, “kırmızı liste” ülkeleri ziyaret eden İngiltere ve İrlanda vatandaşlarıyla bu ülkelerde oturma izni olanlar, 10 gün süreyle karantina altında tutulacak.

Bu kişiler, karantina süresince odalarından çıkamayacak. Otellerin önünde polisler nöbet tutacak.

Acil finansal destek istediler

İngiltere’ye gelişlerle ilgili yeni kısıtlamaların getirileceğinin duyurulmasından sonra  Havalimanı İşleticileri Derneği Başkanı Karen Dee ve Airlines UK’nin CEO’su Tim Alderslade imzasıyla yayımlanan duyuruda şunlar kaydedildi;

“Halk sağlığı önce gelmek zorunda olsa da, bu son önlem Birleşik Krallık’taki tüm yolcuların karantinaya ek olarak üç teste girmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu, uygulanabilir hava yolculuğuna bir engel daha ekliyor ve bir yıldır büyük ölçüde faaliyetleri durdurulmuş olan sektörümüz için kötüleşen 2021 görünümünü derinleştiriyor.

Havalimanları ve havayolları neredeyse sıfır gelir ve büyük bir maliyet tabanıyla hayatta kalmak için mücadele ediyor ve neredeyse her hafta bir darbe daha geliyor. Sektörümüzün yıl boyunca başarılı olabilmesi için havacılığa özel finansal desteğe acilen ihtiyaç duyulmaktadır.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.