Avrupa ve İngiltere’de yaşanan Birleşik Krallık’taki havacılık kaosu, korkunç sıcaklık ve toplumsal sorunlar nedeniyle daha da kötüleşiyor; turistler uzun kuyruklarda bayılıyor, havalimanları susuz kalıyor, bunun sonucunda ne restoranlar ne de tuvaletler çalışıyor ve  yüksek ısıyla birlikte  cehennemi koku daha da şiddetlendiriyor.  Buna ek olarak, turistler bagaj için sonsuz bir süre beklemek zorunda kalıyor ve hatta sadece bavullarını almak için havalimanlarında deyim yerindeyse hamal olarak hizmet veriyorlar. Bu kaos görüntülerine, geçen hafta  Heathrow’dan sonra ikinci büyük havalimanı Gatwick’te tanık olundu.

Temiz su sağlayan boruların kırılması nedeniyle havalimanı susuz kaldı ve neredeyse tüm tuvaletler kapatıldı; sadece 2 tuvalet açık kaldı ve uzun kuyruklar oluştu.

Hafta sonu, İngiltere’de sıcaklığın 29 dereceye ulaşması turistlerin sorunlarını ağırlaştırdı. Turistler uzun uçuş gecikmeleri ve kabus gibi kuyruklar arasında bayıldı. Bazı klimaların aşırı elektrik yüklenmesinden dolayı yanma tehlikesine karşı kapatılmasından sonra, yolcular tepki gösterdi ve kısa aralıklar klimalar devreye alındı.

Bekleme, bagaj taşıma ile ilgili sorunları daha da kötüleştirdi ve bunun sonucunda uçaklar saatlerce havaalanında kaldı. İtalya’ya uçması gereken turistlerden biri, bagaj görevlilerine yardım etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

” Fazladan ellere ihtiyacınız varsa, yardım etmekten gerçekten mutlu olurum, biraz eğitime ihtiyacım var.” 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.