Yolcu uçağı Miami‘ye ulaştığında iniş takımlarının bulunduğu bölgede bir kaçak yolcu tespit edildi. Yayınlanan sosyal medya görüntülerinde, korkusu yüzüne yansıyan erkek yolcuya su verildiği ve sedyeye konulmadan önce onlarca polisin uçağın etrafına toplandığı görüldü.

Orta Amerika ülkesi Guatemala’nın başkenti Guatamela City’den havalanan uçak, iki saat 50 dakikalık bir uçuşun ardından yerel saatle sabah 10.06’da Miami’ye iniş yaptı.

Cumartesi günü piste teker koyan American Airlines’e ait 1182 sefer sayılı 737-800 tipi yolcu uçağının iniş takımlarında saklanan bir yolcu vardı. Havalimanı çalışanları iniş takımlarının arasından çıkan adamı görünce şoka uğradı.

Yayınlanan sosyal medya görüntülerinde, havalimanında yere oturan erkek yolcuya su verildiği ve sedyeye konulmadan önce onlarca polisin uçağın etrafına toplandığı görüldü.

ABD polisi hastaneye kaldırılan 26 yaşındaki kaçak yolcunun tedavisi bittikten sonra gözaltına alınacağı bilgisini verdi. Miami Herald, olaydan havalimanı ya da diğer uçuşların etkilenmediğini yazdı.

1947 yılından bu yana tutulan istatistiklere göre, şimdiye kadar 129 kişi iniş takımları veya diğer bölmelere saklanarak uçmayı denedi. Bunlardan 100’ü uçuş sırasında hayatını kaybetti veya yaralandı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.