İsrail güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında Kudüs’te önceki gün başlayan çatışmalar sürerken, İsrail Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, hava saldırısı sonucunda aralarında çocukların da olduğu 21 kişinin  şehit olduğunu açıkladı.

Bu gece Hamas tarafından Kudüs başta olmak üzere bir çok noktaya füze atışı gerçekleştirildi.

İsrail Savunma Bakanlığı atılan füzelerden 150’sinin Demir Kubbe olarak adlandırılan  hava savunma sistemleri tarafından havada vurulduğunu açıkladı.

Türk Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İsrail güvenlik güçlerinin, uluslararası toplumun tüm çağrılarına rağmen Harem-i Şerif’in kudsiyetini ihlal etmeyi ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinli sivillere ses bombalarıyla ve güç kullanarak müdahalede bulunmayı sürdürmesini kınıyor, bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesini bekliyoruz.

İsrail yönetimine, ırkçı Yahudi gruplar ve güvenlik güçlerince Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirilen saldırıların durdurulması ve ırkçı grupların Harem-i Şerif’e girişlerine izin verilmemesi için gerekli tedbirleri alma çağrımızı yineliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.