Yurt dışında ikamet eden ve geri dönüş için corona virüsü testi yaptırmak amacıyla İstanbul Havalimanı’na giden yolcular büyük bir mağduriyet yaşadı. Sabahın erken saatlerinde Havalimanı’na giden yolcular bekledikleri sıranın gelmemesi sonucunda uçuşlarını kaçırdı. Kanser hastası olduğunu ve 1 hafta sonra Almanya’da ameliyat randevusu olduğunu belirten Fatma Onur Yirmibeşoğlu, “Biz burada sırada 20 kişiden fazla insan bekledik. Adamın mesaisi bitti, bıraktı gitti. Bizleri hiç umursamadı. Uçak biletleri yananlar oldu, uçağını kaçıranlar oldu. Yani bu Türk vatandaşlarına yapılmaması gereken bir muamele oldu. Bir sistem kurulmuş ama o sistemi gelişigüzel kurmuşlar. Bu doğru bir uygulama değil” ifadelerini kullandı.

“BİR SİSTEM KURULMUŞ AMA GELİŞİGÜZEL KURMUŞLAR”

Sözcü’den Batuhan Seirim haberine göre, Avrupa ülkelerinin, orada ikamet eden Türk vatandaşlarından 14 günlük ev karantinası uygulamalarını ya da corona virüsü testi istediğini ifade eden Yirmibeşoğlu, şunları söyledi;

*Türkiye’de havaalanına da bunu Sağlık Bakanlığı koymuş. Ama maalesef 1 tane bilgisayar, 1 kişi, muayeneyi yapan da yine 1 kişi. Ve biz burada sırada 20 kişiden fazla insan bekledik.

Adamın mesaisi bitti, bıraktı gitti. Bizleri hiç umursamadı. Uçak biletleri yananlar oldu, uçağını kaçıranlar oldu. Yani bu Türk vatandaşlarına yapılmaması gereken bir muamele oldu. Yani bir sistem kurulmuş ama o sistemi gelişigüzel kurmuşlar. Bu doğru bir uygulama değil.

“BU TESTİ YAPTIRAMAZSAM AMELİYAT DA OLAMAYACAĞIM”

Yirmibeşoğlu, Havalimanı’nda yurtdışına gidecek olan Türk vatandaşlarına zorluk çıkardıklarını söyleyerek, “Almanya, biz buraya geldikten sonra böyle bir uygulama çıkartmış.  Ya 14 gün ev karantinası ya da bu test uygulaması diye. Test uygulamasını yaptırmak istiyoruz ama böyle büyük büyük sorunlarla karşılaşıyoruz. Ben kanser hastasıyım, ameliyat randevum var hastanede 7’nci ayın 15’ine. Bu testi yaptıramazsam ameliyat da olamayacağım” açıklamasında bulundu.

“SABAHTAN BERİ BURADAYIZ”

Yolcuların tepkisinin ardından bir görevlini bilgisayar başına geldiğini ifade eden Yirmibeşoğlu, “Şimdi bilgisayar tekrar çalışmaya başlamış. Bir tane bilgisayar, yine yavaş yavaş ilerliyor. Yarım saatte bir kişi, yarım saatte bir kişi.  Düşünün bizim önümüzde daha 8 kişi var, sabahtan beri de buradayız” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.