İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’in HUB (havayolu aktarım merkezi) olması için THY Genel Müdürü Temel Kotil ile görüştü. Demirtaş, “İzmir’in potansiyelini değerlendirin” derken, Kotil de yaz tarifesi hazırlıklarında İzmir’den uçmayı programı yaptıklarını ve İzmir’in 2. Hub olmayı hak ettiğini söyledi.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Güleç, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mert Pala, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Subaşı ve Meclis Üyesi Abdullah Salkım, İstanbul’da THY Genel Müdürü Temel Kotil ile THY Genel Müdürlüğü’nde akşam yemeğinde bir araya geldi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, THY’nin yaz tarifesi hazırlıkları öncesinde İzmir’i hatırlatmak istediklerini ve İzmir’in artık hub olmasını istediklerini söyledi. Demirtaş, “İstanbul’a yeni havalimanı yapılması ile ilgili heyecanınızı görüyoruz ve bizde aynı heyecanı yaşıyoruz. Hem ülkemiz hem de bayrak taşıyan THY için çok önemli bir gelişme. Ama bu süreç içinde Atatürk Havalimanı’nın, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın çok dolu olduğun biliyoruz. Bu nedenle İzmir’i değerlendirmenizi ve mutlaka İzmir’i bir hub haline getirmenizi, yurtdışı uçuşlarını arttırmanızı istiyoruz” dedi. Demirtaş, ayrıca yurtdışında fuarlara, iş görüşmelerine katılan İzmirli işadamlarının İstanbul üzerinden aktarma ile dönmek istediklerinde gece son uçuş olan 01.30 İzmir uçağını beklemek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, daha erken bir saate de uçak konulmasını istedi.

1268_1

İZMİR HUB OLMAYI HAK EDİYOR

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise THY’nin dünyanın en büyük ilk 3 üç havayolundan birisi olması konusunda önemli gelişmeler olduğunu belirterek, THY filosuna yeni uçakların katıldığını, dünyada en çok noktaya uçan havayolu olmaya devam edeceklerini söyledi. İstanbul’daki yeni havalimanı inşaatından büyük heyecan duyduklarını belirten Kotil, “Diğer yandan İstanbul’da şu anda büyük bir yoğunluğumuz var. İzmir’in potansiyelini değerlendireceğiz. Yaz tarifesi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yaz tarifesinde İzmir’den uçma programı yapıyoruz,  İzmir’in 2. Hub olmayı hak ediyor. Taleplerinizi bu yaz tarifesinde değerlendirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.