2022 yaz programını şimdiden satışa açan Jet2 ve onun tur operatörü ayağı Jet2 Holidays, şimdi de kapasite arttırdığını duyurdu. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu destinasyonlara 2022 yaz sezonunda 700 ek uçuş planladığını açıklayan şirket, gerekçe olarak ise yüksek talebi gösterdi.

Üç havalimanından 46 destinasyona ek sefer planladı

Kapasite arttırılan destinasyonlar arasında Kanarya ve Balear adaları ile Portekiz ve Türkiye’nin de bulunduğu açıklandı. Şirket Glasgow’dan 19, Leeds Bradford’dan 15 ve Newcastle’dan 12 destinasyona ek seferler düzenleyecek.

49 şehre uçuş düzenleyecek

Jet2 2022 sezonunda ayrıca Amsterdam, Barselona, ​​Budapeşte, Paris, Roma, Krakow, Nice ve Prag’ın da bulunduğu 49 şehre de uçuşlar gerçekleştirecek. Şirket, bu uçuşlardan 49’unu Leeds Bradford, 35’ini Newcastle 292unu da Glasgow’dan gerçekleştirecek.

‘’Gelen rezervasyonlar bizi cesaretlendirdi’’

Ertelenmiş bir tatil talebi olduğunun farkında olduklarını belirten Jet2 ve Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy, ”2022 programımızı satışa açtığımızda bu yana, müşterilerden ve bağımsız acentelerden gelen rezervasyon sayıları bizi çok cesaretlendirdi. İnsanlar tatil yapacakları zamanın gelmesini dört gözle bekliyor. Bu talebe yanıt vermek için 3 havalimanından binlerce ek koltuk planladık.” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.