22 Haziran’da Jet2 Hava Yolları’nın Türkiye’gitmek üzere havalanan yolcu uçağının kokpitine girmeye çalışan ve savaş uçaklarının havalanmasına neden olan 25 yaşındaki yolcu Chloe Haines’in sicili kabarık çıktı.

Haines Jet2 Hava Yolları’nın Dalaman’a gitmek üzere havalanan Airbus 321 tipi uçağı İngiltere hava sahasına girmek üzereyken kokpite girmeye çalışırken “Hepinizi öldüreceğim” diye bağırmış, uçak kaçırma önlemi kapsamında savaş uçakları acil koduyla havalanarak ses duvarını aşmıştı.

Yolcuların korkuya kapıldığı anlarda 25 yaşındaki Haines’e müdahale eden kabin memurları yüksek miktarda alkollü olan yolcuyu kontrol altına almaya çalışırken Haines’de çığlık atmaya ve bağırmaya başlamıştı.

İngiliz basını Chloe Haines’in arkadaşlarına ulaşarak kendisi hakkında bilgi aldı.

Bir kafede çalışan Chloe Haines’in neden böyle bir şey yaptığına dair fikri olmadığını söyleyen arkadaşı Haines’in hapse girmek ve ağır bir ceza almaktan korktuğunu söyledi. Haines’in daha öncede alkolle ilgili problemler yaşadığını söyleyen arkadaşı 4 Haziran’da alkollü araç kullandığı için ehliyetine 28 ay süreyle el konulduğu ve 170 Sterlin para cezasına çarptırıldığını belirtti.

Daha önce kamusal alanda üç kez olay çıkartan Haines bu yüzden defalarca toplum yararına çalışma cezası ve 450 Sterlin para cezasına da çarptırılmış.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.