Kaan Air’in yurt dışı iştiraki olan Kaan Air Avustralya tarihi bir anlaşmaya imza attı.

Kaan Air Avustralya, Sikorsky Lockheed Martin şirketi ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında, 10 adet (ilave 10 adet opsiyonlu) Sikorsky UH-60 Black Hawk model helikopteri, yangınla mücadele konfigürasyonuna uygun olacak şekilde yenileyerek Avustralya’ya teslim edilecek.

Kaan Air Avusturalya, Sikorsky tarafından üretilen Black Hawk modellerinin getirilmesi ile Avustralya havacılık tarihini değiştirecek bir operasyona imza attı. Kaan Air Avustralya ve Starflight ortaklığı tarafından gerçekleştirilen anlaşma kapsamında getirilecek 10 adet (artı 10 adet opsiyonlu) Black Hawk helikopter, Avustralya ve Yeni Zelanda’da can ve mal kaybına sebep olması muhtemel yangınları engellemek amacıyla hizmet verecek. Helikopterlerin teminini Kaan Air Avustralya sağlarken, Kaan Air Avustralya’nın ortağı olan Starflight helikopterlerin işletiminden sorumlu olacak. Helikopterler, Sikorsky tarafından yenilenerek Brisbane’de konuşlanacak.

Kaan Air Avustralya ve StarFlight Avustralya ortaklığı, Sikorsky Avustralya ile imzaladığı bu anlaşma ile  bölgesel havacılık faaliyetlerine destek sağlamayı ve uzun vadede potansiyel olarak 50’den fazla pilot ve teknik elemanı istihdam etmeyi hedeflemektedir.

Başarı Holding ve Kaan Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Yıldız anlaşma ile ilgili gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, “Avustralya’daki helikopter projelerine, yangın söndürme çalışmalarına katkıda bulunmaktan ve  seçkin bir helikopter üreticisi olan Sikorsky ile olan bağlarımızı daha da güçlendirmekten dolayı çok mutluyuz ,benzer işleri dünyanın diğer bölgelerinde de gerçekleştirerek bu iş birliğini Avustralya’nın ötesine taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Kaan Air Avustralya ve StarFlight Avustralya’nın CEO’su John Skeen, yeni anlaşma kapsamında yaptığı konuşmada, anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını ve anlaşmanın Avustralya’nın yangınla mücadele ve afet yardımı kaynakları açısından önemli bir boşluğu doldurarak bu amaç için çalışan birimlere yardımcı olacağını söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.