Kahramanmaraş Havalimanı’nın yenilenmesi konusunda adımlar atılırken pist sorunu hala çözülebilmiş değil.

Konunun yakın takipçisi olan bir Kahramanmaraşlının konu ile ilgili olarak hazırlayıp bizlere ulaştırdığı haber şöyle;

Kahramanmaraş Havalimanı bu yıl yapılan ihalelerle ile yeniliyor. Bu ihaleler kapsamında PAT sahalar, yeni Terminal binası ve Teknik kulesi ve yeni itfaiye binası yapılacak.

Ancak en önemli sorun olan  pist sorunu halen çözülemedi.

Mania kapsamında pist başında bulunan binalar ve petrol istasyonu pistte eşik kaymasına neden oluyor. Resmi Gazete’de yayınlanan acele kamulaştırma kararıyla tehlike teşkil eden binalar istimlak edilmiş durumda. Ancak petrol istasyonu sorunu halen çözülebilmiş değil.

kahramanmaras-havalimani-pist-sorunu

Bu tehlike arz eden petrol istasyonu kamulaştırma çalışmaları yıllardır maalesef sonuçlanamıyor. Yargı kararı artık sonuçlanmalıdır. Kahramanmaraş Havalimanı yenilenirken bu sorunların kökten çözülmesi gerekmektedir.

Ne yazık ki Kahramanmaraş yerel medyası olsun Milletvekilerimiz olsun bu önemli konuyu gündeme bile almıyor. Milletvekilerimiz sorulara geri dönüşte bile bulunmuyor. Bu vesilelye sizler aracılığıyla UDH Bakanı Sn. Ahmet Arslana, Başbakan Sn. Binali Yıldırıma ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bu soruna el atıp acilen çözüme kavuşturmasını rica ediyoruz.

Sizlerde havacılık hakkında yazın yayınlayalım…

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.