Kahramanmaraş Havalimanı Temmuz 2016’da ihalesi yapılan ve 17 Aralık 2016’da temel atma töreni ile inşaatına resmen başlanan 21.520 m2 büyüklüğündeki yeni terminal binasına Mart 2018’de kavuşacak.

Kahramanmaraş Havalimanı’na yeni terminal binasıyla birlikte yeni teknik blok ve kule, apron, bağlantı taksi yolu, ısı güç merkezi, açık otopark ve bağlantı yolları ile giriş nizamiye binası inşaa edilecek.

YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNDA SONA GELİNDİ

Yıllardır Kahramanmaraş Havalimanı pist başında tehlike arz eden petrol istasyonu kaldırılıyor. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Kahramanmaraş milletvekilerinin girişimi ile petrol istasyonu sahibi ile arazi takas anlaşması imzalandı ve arazi pistin uzatılması için ilerleyen günlerde ihaleye çıkacak. Bu gelişme ile birlikte uzun yıllardır uçuş güvenliğini tehlikeye arz eden unsurlar ortadan kalkmasıyla birlikte eşik kayması nedeniyle boyu 2300 metreden 1900 metreye düşen pistin uzatılmasının önünde de engel kalmayacak.

MARAŞLILAR İZMİR VE ANTALYA UÇUŞU İSTİYOR

Kahramanmaraşlılar havalimanının yeniden yapılandırma sürecindeyken yaz dönemi için İzmir ve Antalya’ya haftada en bir kez karşılıklı sefer yapılmasını istiyor. 1,1 milyonu aşkın nüfusuyla hava yolu ulaşımının şehirleri adına gelişmesini isteyen Kahramanmaraşlılar mevcut uçuşların artırılmasının yanı sıra İzmir ve Antalya uçuşlarının da bir an önce başlamasını bekliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.