Uzun süredir SunExpress Hava Yolları’nda görev yapan Kaptan Pilot Muammer Ersoy emekliye ayrılarak gökyüzündeki çalışma hayatına veda etti.

Kaptan Pilot Muammer Ersoy, 1995 yılında SunExpress ile başladığı sivil havacılıktaki kaptanlığına emekli olarak veda etti.  Son uçuşunu olan Antalya-Gaziantep- Antalya uçuşunu tamamlayan Ersoy kaptan Antalya Havalimanı’nda çiçeklerle karşılandı.  Daha sonra bir limuzinle SunExpress plazaya geçen Ersoy Kaptan için pasta kesilerek kendisine teşekkür plaketi verildi.

Havacılık hayatına Askeri Hava Lisesinde başlayan Muammer Ersoy Kaptan, askerlik yaşamı boyunca, sırasıyla Konya, Eskişehir, Malatya ve Konya’da görev yaptı. Ersoy Kaptan, bir yıl Alman Hava Kuvvetleri’nde, 3 yıl NATO’da olmak üzere Almanya ve İtalya’da Yurt Dışı görevlerinde de bulundu. 1995 yılında hava kuvvetlerinden emekli olan Ersoy Kaptan, Nisan 1995 sivil havacılık sektöründe çalıştığı ilk ve tek şirket olan SunExpress’te uçamaya başladı.

SunExpress’te sırasıyla öğretmen pilot, baş pilot yardımcısı, baş pilot, uçuş emniyet müdürü, uçuş işletme müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunan Ersoy Kaptan, first officer olarak başladığı SunExpress’teki görevini büyük bir başarıyla tamamladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.