Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın talimatı doğrultusunda Pegasus Hava Yolları’nın seferleri için Kastamonu Havalimanı’na servis düzenlemesi yapıldı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde yaptığı görüşmelerin ardından Pegasus Hava Yolları Aralık 2016 yılında iptal ettiği, Kastamonu-Sabiha Gökçen Havalimanı uçak seferlerinin 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle yeniden başlayacağı duyurmuştu.

Konuyla ilgili vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın talimatları doğrultusunda 1 Haziran Perşembe günü itibariyle uçak seferlerinin olduğu günlerde hava yolunu tercih edecek vatandaşlar için İl Müftülüğü önünden Kastamonu Havalimanı’na servis düzenlemesi yaptı. Özel Halk Otobüsleri işletmeciliğiyle gerçekleştirilecek olan direkt seferlerde vatandaşların aşağıda belirtilen gün ve saatlerde Kastamonu Havalimanı’na ve havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlanacak.

1 Haziran Perşembe günü başlayacak olan seferler haftada üç gün düzenlenecek. Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı programa göre havayolunu tercih edecek vatandaşlarımız için 1 Haziran itibariyle Salı ve Perşembe günleri İl Müftülüğü önünden 07.40’da Cumartesi günü ise aynı noktadan 07.20’de Kastamonu Havalimanı’na servis kaldırılacak. Yine Havalimanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na dönüşler ise Salı günü saat 09.30’da, Perşembe günü 09.45’te Cumartesi günü ise 09.05’te gerçekleştirilecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.