Kırgızistan’da Türkiye’den satın alınan Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının üssü açıldı. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgızistan Sınır Muhafız Teşkilatı tarafından düzenlenen törende açılışa katıldı.

Kırgızistan çatışmaya neden olan sınır noktalarını güçlendirmek için mücadele ediyor. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı General Kamçıbek Taşiyev ile salı günü Kırgızistan Sınır Muhafız Teşkilatı tarafından düzenlenen İHA üssünün açılışına katıldı. Milli Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı General Kamçıbek Taşiyev’in de hazır bulunduğu açılış töreninde Caparov, Bayraktar TB2 SİHA’ya imzasını attı.

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Caparov, “Kırgızistan’ın barışçıl bir ülke olduğunu her zaman söylerim. Silahlı Kuvvetlerimizi güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızın sadece savunma odaklı olduğunu vurguluyorum. Sınırımız emin ellerde. Halkımızın güveni ve umudunun size gelecekte büyük başarılar elde etmeniz için ilham ve güç vereceğini düşünüyorum. Sınırlarımızı korumak için Kırgız Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri hava savunmasıyla ilgili asli görevlerini yerine getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Devlet sınırını koruma alanındaki gelenekleri layıkıyla sürdürdüklerini ve Anavatan’a yüksek sorumluluk ve vatanseverlik duygusuyla hizmet edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı, üssün açılışından dolayı askerleri tebrik etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.