Ak Parti Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’ın girişimleri ile Kırşehir’e 2 ayrı havaalanı yapımı için yer tespiti ve gerekli bir kısım ödeneğin hazırlandığını bildirildi.

Kırşehir24.com’da yer alan özel habere göre; Kırşehir-Kayseri karayolu üzerinde belirlenecek bir bölgeye Kayseri, Kırşehir-Nevşehir ve Yozgat illerinin faydalanabileceği Bölgesel Havalanı yapılacak. Kırşehir’e 40-45 km mesafede olması planlanan hu havaalanı ile birlikte gerek yurt içine gerekse yurt dışına her saat uçak kalkacak.

‘ KIRŞEHİR’E CHARTER UÇAKLARI İÇİN HAVAALANI YAPILACAK ‘

Diğer yandan, bölgesel havaalanının yanı sıra Kırşehir sınırları içerisinde belirlenen bir bölgeye de özel seferlerin yapıldığı havaalanı yapılarak, turist taşıyan Charter uçakların Kırşehir’e inmesi sağlanacak. Charter uçakların Kırşehir’e inmesi ile birlikte turizm sektörünün Kırşehir’de daha da canlanması planlanıyor. Turist taşıyan Charter uçakların yanı sıra bu havaalanına VİP uçaklar da iniş yapacak.

‘ SİVİL HAVACILIK KIRŞEHİR’DE ETKİN HALE GELECEK ‘

Kırşehir il sınırları içerisine yapılması planlanan havaalanı, sivil havacılık içinde kullanılacak. Sivil Havacılık tarafından açılan kurslar ve eğitimlerle, Kırşehir’de uçak kullanmak isteyenler bu havaalanından faydalanacak.

‘ ÜNİVERSİTEDE SİVİL HAVACILIK BÖLÜMÜ AÇILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER YAPILACAK ‘

Diğer yandan, sivil havacılığın geliştirilmesi yönünde yapılan çalışmalar arasında, Ahi Evran Üniversitesi’nden Sivil Havacılık Bölümü açılması ile ilgili çalışmalara başlanacak. Üniversitede açılan bölümlerde eğitim gören öğrenciler, bu havaalanında eğitimlerini uygulamalı olarak sürdürebilecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.