KKTC Bakanlar Kurulu KKTC Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nın duyurduğu grevi 90 gün süreyle erteledi.

KKTC Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’ndan  gündüz saatlerinde ,”Toplu iş Sözleşmesi Grev ve Referandum Yasası madde 16/1 uyarınca Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası 19 Ağustos 2016 saat 21.00’dan itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde, sabah 07.00’ye kadar (10 saat) grevdedir. Grev esnasında üyelerimize baskı, tehdit veya grevi yasa dışı olarak engellemek için herhangi bir girişim yapılması halinde K.K.T.C. Hava Sahasının tamamını kapatacağımızı ve grevi 24 saate çekeceğimizi bildiririz.” açıklaması  yapıldı.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası, saat 21.00’dan itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde, sabah 07.00’ye kadar (10 saat) greve gitme kararı üzerine, toplanan Bakanlar Kurulu, HTSK tarafından başlatılan grevi 90 gün süreyle erteleme kararı aldı.

Akşam saatlerinde Türkiye’den gelen uçakların Ercan Havalimanı üzerinde tur attığı görülürken, grevin yasaklanmasıyla birlikte iniş ve kalkış trafiğe de normale döndü.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.