KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Yenişehir’e kurmayı planladıkları havacılık alanında eğitim verecek olan üniversite için bilgi vermek üzere Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarete,KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın yanı sıra, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Girne Amerikan Üniversitesi yöneticileri de katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: “Yeni yapılan İzmit-Körfez Geçiş Köprüsü, otoyol ve havaalanı;gelişimine hız katan Bursa’yı yatırım için cazip hale getiriyor. Yenişehir Havaalanı, İstanbul’daki havaalanlarına alternatif havalimanı olarak değerlendirilebilecek yapıya sahip. Havacılıkla ilgili eğitimde ve yatırımda  uygun bir alan gibi görünen  Yenişehir’in havacılık eğitim alanı olmasıyla ilgili biz de gereken desteği sağlarız.” dedi.

2-e8e762

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise: “Kampüsümüzde 110 farklı ülkeden öğrenci bulunuyor. Özellikle havacılık alanında eğitim sürecimiz başladı ve yapılanmalarımızı tamamladık. Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri arasında şuanda sivil havacılık işletmelerinde eğitime başlayan ilk üniversiteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nde Sivil Havacılık izni olan 3 üniversiteden biriyiz. Değerli kabulünüz için şahsımız ve Üniversitemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğinizden ötürü de ayrıca memnun olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de:”İlçemizle ilgili belirli konularda kendilerini bilgilendirdik. İlçemizin havaalanı gibi bir değere sahip olması ayrıca bir avantaj. Fakülte için gereken desteği vereceğiz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.