Cengiz Topel Havaalanı’ndan Ekim ayıdan yapılan uçuş sayısı Eylül ayına göre sadece 1 uçak arttı. Bu tek uçuşluk artış bile sevindirmeye yetti.

ürkiye’nin en büyük illerin başında gelen, her yıl vergi rekortmeni, bütçeye en fazla katkı sağlayan il gibi pek çok unvana sahip sanayi kent Kocaeli’nin en büyük talihsizliği hiç kuşkusuz doğru düzgün işletilemeyen bir havaalanına sahip olması.

Geçtiğimiz yıllarda bu eksik kapatıldı derken, açılan Cengiz Topel Havaalanı bir arpa boyu ileri gidemedi. Anadolu Jet’in dışında başka bir firma hava alanına getirilemedi. O da defalarca uçuşlarını yolcu bulamadığı için iptal etmek zorunda kaldı.

Cengiz Topel bir kapandı, bir açıldı. Trabzon ve bir dönem Ankara’nın dışında hiç seferleri olmadı, tüm yurda açılamadı Cengiz Topel.

Büyün bu olumsuzluklara rağmen, sürekli kapanma tehdidi ile karşı karşıya kalmasına rağmen Cengiz Topel Havaalanı çalışmaya devam ediyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Cengiz Topel Havaalanı’ndan ekim ayında 2’si yurt dışı olmak üzere toplam 86 uçuş yapıldı. Bu uçuşlarda 3 bin 262 yolcu taşındı. 2016 yılının ilk 10 ayında ise yapılan toplam uçuş sayısı 1007’ye yolcu sayısı ise 52 bin 959’a yükseldi. Bunun yansıra Ekim ayında Cengiz Topel Havaalanı’ndan 26 ton yük taşımacılığı yapıldı. Eylül ayında yapılan uçuş sayısı ise 85’di…

(Kocaeli Barış Gazetesi)

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Eyyy THY yönetimi ; 30 a yakın uçağını park pozisyonunda yatıracağına, müthiş bir potansiyeli olan, kocaeli, sakarya ve düzce gibi illere hitap eden kocaeli cengiz topele yeni seferler başlatarak hem uçaklarından bazıları atıl şekilde yatırmazsın hem para kazanırsın, hem de cengiz topelin gerçek potansiyelini ortaya çıkararak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmul olursun.

    tüm havayolu şirketleri şunu çok iyi bilin , bu bölgenin insanın büyük bir bölümü seyahatlerini otobüs veya şahsi araçları ile yapıyor. istanbul havalimanlarını kullanmak bu yöre insanı için mantıklı değil. en az 1 – 1,5 saat istanbula yolculuk, 1 -2 saat erkenden havalimanında bulunma zorunluluğu, 1 saat civa rı roter ve ortalama 1 – 1,5 saatlik uçuş süresini topladığınızda bu yöre insanı için hava ulaşımın bir cazibesi kalmıyor.

    karar sizin, kocaeli cengiz topele gelen kazanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.