Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

London City Havalimanı, İngiltere’de 100 ml sıvı kısıtlamasını kaldıran ilk havalimanı olacak

London City Havalimanı (LCY), Mart 2023’ün sonuna kadar yolcuların el bagajlarında iki litreye kadar sıvı taşımasına olanak tanıyan yeni CT X Ray tarayıcılarının takıldığı Birleşik Krallık’taki ilk havalimanı olacak.

LCY havalimanında halihazırda faaliyette olan iki yeni güvenlik tarama şeridi var ve son eski nesil cihaz Mart 2023’ün sonuna kadar kullanımdan kaldırılacak.

Aralık 2022’de Birleşik Krallık hükümeti, havalimanı tarayıcılarının ülke çapında yükseltileceğini duyurdu ve Birleşik Krallık’taki büyük havalimanlarının tarama ekipmanını ve süreçlerini güncellemesi için Haziran 2024’e kadar bir son tarih verdi.

Yükseltilmiş tarayıcılar, 2019’da o zamanki İngiltere Başbakanı Boris Johnson tarafından sipariş edilmişti, ancak kurulum COVID-19 salgını nedeniyle ertelenmişti.

Yeni tarayıcılar, yolcuların çantalarındaki öğelerin 3 boyutlu görüntüsünü sağlamanın yanı sıra gelişmiş tehdit algılama algoritmaları uygulayabilen CT X-ray teknolojisini kullanıyor.

Havalimanı CEO’su Robert Sinclair, “Tatil veya iş gezisi planlayan herkes için iyi haber şu ki, bu ayın sonundan itibaren tam bir CT güvenlik deneyimi sunan ilk ana akım Birleşik Krallık havalimanı olacağız. Yeni cihazlar sadece güçlükleri azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda yolcuların seveceğini bildiğim kuyruk sürelerini de kısaltacak” dedi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR