Çukurova Havalimanı’nın Mersin sınırları içinde olmasının Mersin için bir psikolojik üstünlük sağladığı ifade edildi

Adanamedya.com’da yer alan habere göre Çukurova Bölgesel Havalimanı porjesine Mersin, Adana’dan farklı bakıyor. Mersin Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet İzol, “Havalimanının Mersin sınırları içerisinde olması psikolojik bir üstünlüktür” diyerek Adanalıların dile getiremediği gerçeği açıkladı.

ADANALILAR ALKIŞLIYOR AMA

Havaalanını Adana’dan alıp Mersin ili sınırları içerisine götürecek olan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi komşu kentte daha doğru algılanıyor. Adana’da iş dünyasının ve iktidara yakın kesimlerin alkış tuttuğu Çukurova Bölgesel Havalimanı projesine Mersinliler, Adana’ya karşı kazanılmış büyük bir zafer olarak bakıyor.

SADECE HAVALİMANI DEĞİL!

Bu konuda en gerçekçi tespiti de Mersin Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet İzol yaptı. 16 Mayıs tarihinde yeniden ihaleye çıkacak Bölgesel Havalimanı ile ilgili son durumu değerlendiren İzol, bu durumdan heyecan duyduklarını belirterek, “Biz Mersin GİAD olarak olaya sadece bir havalimanı olarak bakmıyoruz” dedi.

MERSİN’E KATKISI BÜYÜK

Mersin GİAD Başkanı İzol, havalimanının Mersin’e katkılarını şöyle özetledi: “Yapılacak olan havalimanının tamamlanması ile birlikte kentimizin birçok açıdan önünün açılacağı düşüncesindeyiz. Turizm sektöründen tarıma kadar birçok alana katkı sağlayacak bu havalimanı ile Mersin’de 7 bin 500 kişiye istihdam da sağlanacaktır.”

PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK SAĞLAYACAK

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın Mersin il sınırları içerisinde olmasının psikolojik bir üstünlük olduğunu da dile getiren İzol, “Bizler Mersin’i bir bütün olarak görüyoruz. Turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle, limanıyla, serbest bölgesi ile bir bütün. Ayrıca Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.